Herppi.net

Keskustelua terraarioeläimistä

Tervetuloa, Vieras
Käyttäjätunnus Salasana: Muista minut

Profiili käyttäjälle KaroN

  • POISSA
  • Luokitus: Jäsen
  • Rekisteröitymispäivä: 27.04.2008
  • Viimeksi paikalla: 01.09.2010
  • Aikavyöhyke: GMT +0:00
  • Paikallinen aika: 19:54
  • Viestit: 53
  • Profiilin katselut: 93
  • Asuinpaikka: Vantaa
  • Sukupuoli: Nainen
  • Syntymäpäivä: Tuntematon

Allekirjoitus

Viestit

Viestit

emo
Hop

Muutama snow ja anery vielä jäljellä ja yksi ghostikin
Viljakäärmeen poikasia cb10
Kategoria: Myydään
emo
hop
Viljakäärmeen poikasia cb10
Kategoria: Myydään
emo
Poikaset luovutetaan hyvin syöneinä, sontineena ja nahkansa luoneena. Ovat kuoriutuneet kesä-heinäkuun vaihteessa 2010. Poppaillaan poikasia vielä ennen luovutusta.

Normaali 40e
Anery 65e
Snow 75e
Ghost 80e

Käärmeet sijaitsevat vantaalla. Mahd. kuljetus pk-seudulle korvausta vastaan.

Yhteystiedot:
050-5474991 / Karoliina
(Myös tekstiviestit)
karoliina_nikola@luukku.com
antti.riisio@luukku.com
Viljakäärmeen poikasia cb10
Kategoria: Myydään
emo
Ilmeisesti oli sit paratiisilintu tuo missä se brassiki oli.. muutoin oli hienosti elukat esillä.. vaikee nähä sieltä ihmispaljouden (+100 lasta :D) keskeltä, että kenen ständi on kyseessä missäkin.

-Karo
Pet Expo 2010
emo
Kuva artesaani/graafinen suunnittelija. (Ammattiopisto Varia 2005-2008)
Alalla en tosin tällä hetkellä työskentele kuin satunnaisesti, nyt on muita hommia :)

-Karo
Käyttäjien ammatit/opiskelut
Kategoria: Off topic
emo
Voi että on upeita vaaveja! Laittakaa ihmeessä lisää kuvia pikkasten kasvaessa :)

-Karo
Basiliscus plumifrons vaaveja
Kategoria: Liskot
emo
Normaaleitahan nuo muksut näytti olevan :)
Viljakäärmeen lisääntyminen ja muninta
Kategoria: Käärmeet
emo
Tällähetkellä kyseisiä terroja käytössä 3kpl.. hyvin ovat toimineet ja kosteuttakin näyttää kestävän :)

lasien väli on niin pieni, ettei siitä pienikään matonen/ muu öttiäinen itseään ulos puske, eli ihan turvallisin mielin voi olla ilman karkulaisia.. ainakin uskoisin niin :)

-Karo
Furni-Tarrium terraariot
Kategoria: Terraariot
emo Brasilian sateenkaariboa (E. c. cenchria)
Kategoria: Muut käärmeet
emo
Nyt joku valaiskaa... Kuulin että joku suomalainen jäbä kasvattaa brasseista erikoisia värimuunnokisia?? joita euroopassa vain muutama.. ja hinnat pyörii sielä 10000e kieppeillä... onko tässä mitään perää? Voi toki ollakin, mutta ihmettelen onko noita ihmeellisiä geneettisiä värimuunnoksia olemassa, muutenkun lähinnä sävyeroja oranssista enemmän punaiseen?

-Karo
Brasilian sateenkaariboa (E. c. cenchria)
Kategoria: Muut käärmeet
emo
elikkäs.. teki oharit kun lupasi meille käärmeen hakea ruotsin messuilta tässä hiljattain.. olimme maksaneet käärmeen jo valmiiksi ruotsiin ja se oli vain hakua vailla. Ko. henkilö ei lähtenyt koko messuille eikä ilmoittanut kenellekkään tästä mitään! Onneksi käärme saatiin muuta kautta suomen puolelle. Emme olleet ainoita joille tämä henkilö tuotti harmia.

Nyt hän on velkaa eläin/terra kaupoista 350e.. ehdoton viimeinen maksupäivä oli 30.11.. eipä rahoja ole näkynyt! tarkoitus olisi hakea eläimet pois mahdollisimman pian.. meidän eläimemme eivät ole ainoita maksamattomia eläimiä kyseisen henkilön asunnossa.

Sovimme osamaksusta, sillä aluksi tämä henkilö antoi itsestään todella asiallisen ja asiantntevan kuvan, mutta toisin oli... jopa kävimme kahvilla muutamaan otteeseen, joten todella kummaa käytöstä..

toivottavasti kaikki saa omansa takaisin!

-Karo ja Antti
Aoaoa
emo
Kiituksia paljon :) tällänen järkeily olikin mielessä et kunkku pois korkeesta terrasta ja noista puisista 100x50x60 terrois noi väliseinät poijes.. cheyneit korkeeseen jne.. mut ei tässä hetkeen tartte vielä hätäillä :D

kuvia laitetaan lisää kunhan jaksaa kuvailla :)

Ompa kiva ku antti laittanu tollasen sotkukuvan missä Mersu on :O ois niitä edustavampiakin kuvia löytyny :D

ja pikku rulla on kyllä aika valloittava pikku mytty :)

-Karo
Kun muutkin niin jos mekin....
Kategoria: Käärmeet
emo
on kyllä veikeän näkösiä matosia sulla :)
Uudet käärmeet.
Kategoria: Käärmeet
emo
hei uus kunkku ! hienoja ovat ja olivat livenäkin :)
Mein madot
Kategoria: Käärmeet
emo
Toi meille Mattopytonin Ruottista tosi pienellä varoitusajalla!
Haettiin käärme Raisiosta hänen luotaan. Todella mukava ja luotettava ihminen :) suosittelen!

-Karo ja Antti
catitus
emo
mä näin tunisiassa näitä muutaman, perhetutun takapihalla :) olivat 3 vauvaakin saanut aikaan hiljattain :) siinä takapihalla ne elelivät ja hyvin voivat:)

-karo
Tunisianmaakilpikonnan perushoito ja terraario
Kategoria: Maakilpikonnat
emo
ostettiin kyseiseltä henkilöltä Morelia spilota cheynei. Kaupat sujuivat mainiosti! ja yhteydenpito oli todella mutkatonta! oltiin enemmän kuin tyytyväisiä, saatiin vielä paljon tavaraa mukaankin;) kiitos tästä!

suosittelen lämpimästi!

-karo ja antti
Steffa
emo
me voidaan noista terroista jossain vaiheessa kertoa ku muutama ois tilattu ja tuloillaan :D

-karo
Kuningaspythonin terraario
Kategoria: Käärmeet
emo
mua aikuinen gekko purrut peukalosta ja lähinnä nauratti :D

-karo
Leopardigekon purema
Kategoria: Liskot
emo
Herpetomania-lehti No. 2-3 2008 sisältää 8-sivua juttua ja kuvia noista kaunokaisista :)

-karo
Atheris squamigera! (puukyyt yleensä)
Kategoria: Käärmeet
Lisää
Kiitos

Vastaanotettu Kiitos

Ei viestejä
Lisää

Sanoit Kiitos

Ei viestejä
Lisää
Sivu luotiin ajassa: 0.84 sekuntia