Tervetuloa, Vieras
Käyttäjänimi: Salasana: Muista minut

AIHE: Kumppania kaivataan - Eläimien seuranhaku

Kumppania kaivataan - Eläimien seuranhaku 20.02.2008 22:42 #233657

  • Håkke
  • Håkke hahmo
  • POISSA
  • Jäsen
  • Viestit: 813
Tähän viestiketjuun voi raapustaa kumppaninhakuviestit.

Viesteissä olisi hyvä mainita esimerkiksi mitä annetaan tai etsitään, eläimen ikä, missä sijaitsee, sekä olennaisesti eläimen sukupuoli. Halutessaan voi myös mainita sen, että miten suuren osan vastapuoli saa mahdollisista poikasista. Ketjussa ei ole tarkoitus jaaritella sen enempää, että onnistuiko paritus jne, vaan sellaiset asiat voi hoitaa yksityisviestitse tai vaikka sähköpostitse. Viestejä kannattaa myös muokata jälkikäteen. Viestiin voi lisätä esimerkiksi että "Kumppani on nyt löytynyt!", niin muut ymmärtävät ohittaa viestin, eikä kirjoittaja saa jatkuvasti uusia kyselyjä.


Pari hatusta vedettyä esimerkkiä näin alkuun:


1.) "Täällä olisi Brachypelma smithi-hämis, sukukypsä koiras. Aikuistui juuri.
Jos joltakin löytyy naaras niin voisin lahjoittaa ukon parituspuuhiin.
Jos poikasia tulee niin ne voidaan laittaa vaikka puoliksi.
Hämis sijaitsee Tampereella josta nouto.
Kyyti voi myös järjestyä esim. pk-seudulle ensi viikonloppuna. Yhteydenotot mieluiten sähköpostitse."



2.) "Omistan yhden sukukypsän viljakäärme-neidin, jolle pitäisi nyt saada koiras lisääntymispuuhiin.
Tarkka ikä ei tiedossa, mutta oletettavasti noin 4-vuotias.
Voisin ehkä myös luopua naaraasta jos saan ainakin puolet poikasista, mikäli semmoisia tulee.
Yv:llä saa kiinni ja elukka majailee Oulussa."



Edit: Muistathan, että myydään ja ostetaan -palstat ovat sitten erikseen! Tässä ketjussa on tarkoitus hakea vain kumppania eikä suoranaisesti myydä eläimiä. Mahdolliset myynti/osto-ilmot siirretään moderaattoreiden toimesta edellämainittuihin osioihin.

Terveisin Håkke, moderaattori.
Viimeksi muokattu: 11.04.2010 14:46 Kirjoitti: .
Rekisteröitymättömät käyttäjät eivät voi kirjoittaa viestejä.

A.metallica tarvii naaraan 21.11.2010 20:20 #332191

  • A.A.A
  • A.A.A hahmo
  • POISSA
  • Jäsen
  • Viestit: 1
Kaikki ketkä omistavat A.metallican (naaraan) ja on halukas tekemään pikku hämähäkkejä, ottakaa yhteyttä YV:llä.

Mielellään etelä-suomen alueelta.

Siirretty oikeaan osioon ja muokattu. -missyl
Viimeksi muokattu: 20.01.2011 23:01 Kirjoitti: missyl.
Rekisteröitymättömät käyttäjät eivät voi kirjoittaa viestejä.

Vs: Kumppania kaivataan - Eläimien seuranhaku 02.12.2010 19:25 #333827

  • Anna_em
  • Anna_em hahmo
  • POISSA
  • Jäsen
  • Viestit: 13
Hakusessa olis BLOODRED viljakäärme koiras lainaksi naaraalleni ensi keväänä.. korvaus sopimuksen mukaan..

itse asun kirkkonummella mutta olen valmis jonkin verran ajelemaan jos sopiva sulhanen löytyy :)
Rekisteröitymättömät käyttäjät eivät voi kirjoittaa viestejä.

Vs: Kumppania kaivataan - Eläimien seuranhaku 21.12.2010 17:40 #336571

  • suski87
  • suski87 hahmo
  • POISSA
  • Jäsen
  • Viestit: 17
Eli haussa (mieluiten Turusta/Tampereelta) sulho miami phase tai pewter viljakäärmenaaraalle. Ensisijaiset väritoiveet olisivat miami phase, candycane, bloodred tai charcoal. 2011 tai 2012 alkuvuodelle.

Mikäli sinulta löytyy sopiva koirasehdokas, yv:llä ja mailitse tavoittaa. Mailiosoitteeni on Sähköpostiosoite on suojattu roskapostiohjelmia vastaan, Javascript-tuen tulee olla päällä nähdäksesi osoitteen
Rekisteröitymättömät käyttäjät eivät voi kirjoittaa viestejä.

Onko Theraphosa apophysiksesi vailla mies seuraa??? 26.12.2010 17:14 #337093

Oma Theraphosa apophysikseni juuri paljastui suuren jännityksen jälkeen urokseksi. Olisiko kellään mielenkiintoa kokeilla tuottaa säkillistä uusia Apoja??? Mahdolliset poikaset 50/50. Poika on täällä Seinäjoella ja kylmät kelit saattaa tuottaa vaikeuksia lähettämisessä toki.

Pistähän yv:tä jos on ajatuksia suunnitelman eteenpäin viemiseksi.


Siirretty oikeaan osioon. -missyl
Viimeksi muokattu: 20.01.2011 22:56 Kirjoitti: missyl.
Rekisteröitymättömät käyttäjät eivät voi kirjoittaa viestejä.

A. Versicolor uros Oulussa 05.01.2011 19:08 #338410

  • Torsti
  • Torsti hahmo
  • POISSA
  • Jäsen
  • Viestit: 1
Hei!

Keijo(Avicularia Versicolor) osoittautui 95% varmuudella urokseksi. Teki spermaverkon maahan ja näyttää siltä, että sillä ois ne hanskatkin. Ajatuksena on, että jos Oulun lähistöllä asustaa saman lajin naaraita niin Keijo joutaisi siitoshommiin. Mahdolliset poikaset sitten jaetaan sovitulla tapaa. Pakkasten vuoksi en halua Keijoa lähettää postitse. Jos vaan Keken ruuti pysyy kuivana niin keväällä on lähetyskin mahdollinen.


Siirretty oikeaan osioon. -missyl
Viimeksi muokattu: 20.01.2011 22:55 Kirjoitti: missyl.
Rekisteröitymättömät käyttäjät eivät voi kirjoittaa viestejä.

Vs: Kumppania kaivataan - Eläimien seuranhaku 16.01.2011 16:39 #340584

Tampereella seuraa hakee seuraavat viljakäärmetytöt...


Caramel ghost "Goldi"
Olen noin puolikiloinen kaunis nuori nainen. Etsiskelen lyhytaikaista seuraa. Erityisesti silmääni hivelevät kanassani yheteen sopivat värit: caramel ghost, caramel, butter, amber,sulfur, colddust.


Butter motley
Aikuisuutta lähestyvä puolikiloinen erittäin kauniin keltainen daami hakee mies seuraa, toiveena jälkikasvun saaminen... Mieheltä edellytän motley kuviota tai sen kantamista...väri saisi olla omaan ulkoasuuni sopiva. Eli butter, amber, caramel, colddust,sulfur, amela het. caramel tai joku muu motley "het. butter"



Jos olet etsimämme komea mies ota yhteyttä emäntääni YV:nä tai sähköpostiin Sähköpostiosoite on suojattu roskapostiohjelmia vastaan, Javascript-tuen tulee olla päällä nähdäksesi osoitteen
Muutama matonen vailla kotia

http://yesmylove.webs.com/myytavana.htm
Viimeksi muokattu: 16.01.2011 16:41 Kirjoitti: Pilkonen.
Rekisteröitymättömät käyttäjät eivät voi kirjoittaa viestejä.

Vs: Kumppania kaivataan - Eläimien seuranhaku 27.01.2011 22:23 #342650

  • tonikin
  • tonikin hahmo
  • POISSA
  • Jäsen
  • Viestit: 1547
Järjettömän suorasukainen ja -toiminen, mutta myös ilmeisesti naaraiden viihdyttämis taidot hyvin omaava (terra typica) Vipera dinniki uros etsii kevyttä kevät seuraa. En usko miekkosen hakevan pysyvämpää parisuhdetta ja tämä mielessäni lähestyn mahdollisia sukukypsien dinnki kyy naaraiden omistajia.

Miehisen myötätunnon nimissäkin olen valmis lainaamaan valio ukkoa tai ottamaan naaraan yhteisiin hoteisiimme;) Kaikki kiinnostaa, myös mahdolliset sijoitus mielessä mukaan haluavat.

Olen myös kiinnostunut ostamaan sukukypsän naaraan.
Tosin rahatilanteeni ei ole yhtä keväisä kuin tuon ukon mieli..
Rekisteröitymättömät käyttäjät eivät voi kirjoittaa viestejä.
Seuraavat käyttäjät sanoivat Kiitos: Loora

Vs: Kumppania kaivataan - Eläimien seuranhaku 02.03.2011 15:58 #348175

Turku-Vantaa väliä reissaa vajaa 10-vuotias parta-agama uros.

Kyseessä on erittäin terve ja vilkas herrasmies, ei ole koskaan ollut sairas, ruokahalu on pohjaton, erittäin ystävällinen ja eloisa yksilö. Vieläpä pitkäikäinen joten mahdollisuudet hyviin geeneihin ovat väistämättömät.

Itselläni ei ole kokemusta poikasten tekemisestä, mutta toivon sinulla olevan.

Poikaset voitaisiin laittaa puoliksi.

Jos kiinnostuit niin yksityisviestillä tavoittaa tai Sähköpostiosoite on suojattu roskapostiohjelmia vastaan, Javascript-tuen tulee olla päällä nähdäksesi osoitteen
1.0.0 pogona vitticeps, 0.1.0 eublepharis macularius
Rekisteröitymättömät käyttäjät eivät voi kirjoittaa viestejä.

Vs: Kumppania kaivataan - Eläimien seuranhaku 26.03.2011 13:02 #353013

  • candy
  • candy hahmo
  • PAIKALLA
  • Jäsen
  • Viestit: 18
Seuraavat lajit vailla kumppania

Poecilotheria Ornata 0.1.0
Acanthoscurria Brocklehursti 1.0.0

PS: Jos löytyy kotoa uroksia niin pistäkää yksityisestiä jos meiltä sattuis löytymään sille naaras
Rekisteröitymättömät käyttäjät eivät voi kirjoittaa viestejä.

Vs: Kumppania kaivataan - Eläimien seuranhaku 02.04.2011 19:26 #354377

Mulla on viljakäärmeuros Ilmari, synt, 09/2003. Väriltään hypomelanistinen het. anery, amela, caramel. Pituutta pojalla on 132 cm ja se majailee Tampereella.

Näin keväällä, kun käärmeellä vauhti lisääntyy, sitä aina muistaa sen tarpeet. Eli ajattelin tarjota Ilmaria isäehdokkaaksi, jos se jotakuta kiinnostaa. Ota yhteyttä yv:llä tai kirjoita Sähköpostiosoite on suojattu roskapostiohjelmia vastaan, Javascript-tuen tulee olla päällä nähdäksesi osoitteen
Rekisteröitymättömät käyttäjät eivät voi kirjoittaa viestejä.

Vs: Kumppania kaivataan - Eläimien seuranhaku 05.04.2011 12:33 #354966

  • rokko
  • rokko hahmo
  • PAIKALLA
  • Jäsen
  • Viestit: 40
Hakusessa olisi Lasiodora parahybana ukko lisääntymispuuhiin.

yhteydenotot YV:llä tai kokko.henri(a)gmail.com
Rekisteröitymättömät käyttäjät eivät voi kirjoittaa viestejä.

Kumppania kaivataan - Eläimien seuranhaku 10.08.2011 13:58 #375961

  • Vitsa
  • Vitsa hahmo
  • POISSA
  • Jäsen
  • Luikertelivat penteleet mun sytämmeen!
  • Viestit: 158
Tulevaisuuden varalle kysymys:

Onko kenelläkään Suomessa Terrazzo-kuvioista poikaa?
Kannus-maakonna, Kreikan maakonna, Lisääntyvä määrä Viljakäärmeitä =D
Rekisteröitymättömät käyttäjät eivät voi kirjoittaa viestejä.

Kumppania kaivataan - Eläimien seuranhaku 10.08.2011 16:07 #375984

  • Mörkö
  • Mörkö hahmo
  • POISSA
  • Jäsen
  • Viestit: 208
Tarjolla sopiville naaraille valmiit miehet:
- Acanthoscurria Brocklehursti
- Lasiodora Difficilis

YV
Haamujengissä riittää jäseniä...
Rekisteröitymättömät käyttäjät eivät voi kirjoittaa viestejä.

Vs: Kumppania kaivataan - Eläimien seuranhaku 10.08.2011 17:23 #375995

  • Anzku_
  • Anzku_ hahmo
  • POISSA
  • Jäsen
  • Viestit: 89
Anzku_ kirjoitti:
Nelivarvaskonna (Testudo horsfieldii) poikaa mahdollista lainata kasvatukseen. Ikää on konnalla 25v. Konna asustelee Savossa.
Tilanteeseen päivitystä: pariskunta mahdollista ottaa lainaan ajalla kesä 2012 - kesä 2013, kun olen intissä.
Testudo horsfeldii 1.1.0, Oryctolagus cuniculus 1.0.0, Felis catus 0.1.0 + kaloja

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." - Einstein
Rekisteröitymättömät käyttäjät eivät voi kirjoittaa viestejä.
Sivu luotiin ajassa: 0.383 sekuntia

Yhteistyössä